Starostlivosť o predĺžené vlasy

Starostlivosť o predĺžené vlasy nie je vôbec náročná. Stačí dodržať tieto základné pravidlá.

  • Nechodievajte spať s mokrou hlavou. Nadpojené pramienky by sa mohli počas spánku zamotať, preto je potrebné si pred spaním vysušiť vlasy.
  • Vlasy je vhodné prečesávať špeciálnou kefou z prírodných štetín aspoň 2 krát denne, najlepšie ráno a večer, pre dosiahnutie čo najlepšieho a najtrvácnejšieho výsledku.
  • Bežne sa o predlžené vlasy staráte ako o svoje vlastné. Môžete používať tie isté prípravky ako doteraz. Keďže ide o ľudské vlasy, je ich možné natáčať, žehliť, fénovať, farbiť atď. Je vhodné, aby ste sa o vlasy starali aj na úrovni životosprávy, radi Vám poradíme aj pri výbere odskúšaných doplnkov, ktoré podporujú zdravý vzhľad a rast vlasov.

Pravidelné udržiavanie predĺžených vlasov
Približne po 3 mesiacoch je potrebné prísť na posúvanie, lebo spoje sa posúvajú spolu s Vašimi rastúcimi vlasmi a čím ďalej ich budete mať od pokožky, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa Vám vlasy môžu zamotať. Máme aj klientky, ktoré na posúvanie chodia po pol roku a vlasy nemali zamotané. Záleží od rýchlosti rastu vlasov a na Vás, či sa dokážete o vlasy starať aj keď sú spoje odrastené viac ako 5 cm od pokožky a či Vám nevadí, že spoje sú viditeľnejšie. Sama spoznáte, kedy je ten správny čas. Pri posúvaní vlasov postupujeme tak, že najskôr Vám šetrne odpojíme všetky pramene z Vašich vlasov a následne ich ošetríme, prekeratínujeme spoje a upevníme pramene späť ku pokožke hlavy.