Metódy predlžovania vlasov

Porovnanie spôsobov predlžovania

Veľa klientiek má obavy, či im predlžovanie vlasov nezničí vlasy. Je veľmi dôležité vedieť, akou metódou sa spoje vašich vlastných vlasov a predlžovaných vlasov upevňujú. Pri odbornom postupe je väčšina metód bezpečná, poškodenie môže nastať len ak je zvolená zlá metóda predĺženia alebo ak sa zveríte do rúk nekvalifikovanej osoby. Existujú určité modifikácie spôsobov predlžovanie, pre prehľadnosť uvádzame základné metódy predlžovania vlasov, ktoré sú najrozšírenejšie.

Metóda microring a eurolock

Technológia predlžovania, s ktorou pracujeme aj my, poskytuje pomocou microring a eurolock krúžkov najšetrnejšie spojenie vašich a predlžovaných vlasov. Krúžky sú vytvorené z ľahkého kovu, vo viacerých farbách, aby ich bolo možné čo najlepšie zladiť s farbou vašich vlasov, čo zabezpečuje, že nie sú pri bežnom pohľade viditeľné. Krúžok sa zopína špeciálnymi kliešťami a zabezpečuje trvalý a šetrný spoj. Tento spoj je možné v prípade potreby bez obáv odpojiť, pri správnom a profesionálnom postupe nedochádza k žiadnemu poškodeniu vlasov. Tento spôsob sa nám z praxe a aj z osobnej skúsenosti osvedčil ako najlepší, nakoľko vlasy nie sú vystavené žiadnym tepelným úpravám a chemickým prípravkom.

Metódy predlžovania vlasov - microring

Predlžovanie pomocou keratínu

Metóda, ktorú vo veľkej miere ponúkajú ešte stále mnohé salóny. Táto metóda extrémne ničí vlasy, pretože ide o lepidlo vytvorené na živicovej báze, ktoré sa roztaví tepelnými kliešťami pri teplote nad 200 °C a následne sa aplikuje na Vaše vlasy. Pri dávaní vlasových prameňov dole z hlavy sa musí použiť špeciálne rozpúšťadlo a kliešte, ktorými sa tento spoj rozdrví. Pri tomto procese sa narušuje štruktúra vlasov a tie zostanú trvalo poškodené. Ak však už máte predĺžené vlasy touto metódou, vieme Vám ich odpojiť a prerobiť na šetrnú microringovú alebo eurolockovú metódu. Veľa klientiek si mýli keratínovú metódu s brazílskym keratínom, ktorý sa používa na vyrovnanie a regeneráciu vlasov, tieto dva keratíny nemajú nič spoločné.

Metódy predlžovania vlasov - keratín

Iné metódy predlžovania

Existujú ešte ďalšie metódy, ako napríklad Clip-in, Speed tape, pri ktorých sa k vlasom neupevňujú jednotlivé pramene, ale celé pásy vlasov. Týmito spôsobmi sa ale nedá dosiahnuť prirodzene vyzerajúci efekt dlhých vlasov a sú vhodné skôr na krátkodobé použitie, keďže sa po približne dvoch týždňoch začnú uvoľňovať a vypadávať. Tento typ predlžovania vlasov používajú aj niektoré naše zákazníčky, avšak hlavne len na krátkodobé nosenie a oživenie účesu pomocou Clip-in vlasov. Neodporúčame ich na dlhodobé nosenie, Clip-in nadmerne zaťažuje vlasy. Clip-in vlasy vám vieme pripraviť a farebne zladiť s vašimi vlasmi. Napojenie týchto vlasov je jednoduché, zvládnete ich napojiť ako aj odpojiť aj sama.

Metódy predlžovania vlasov - Clip-in